شجریان مرغ سحر

نحوه صداگذاری و ضبط صدا روی پاورپوینت با فیلم و رفع مشکل پخش نشدن صدا در پاورپوینت

چگونه می توان موسیقی را به پاورپوینت اضافه کرد (ضبط صدا روی پاورپوینت) تا ارائه شما جذاب تر شود!

 

Microsoft PowerPoint  گزینه های بی شماری را برای افزودن صدا، نحوه صداگذاری و ضبط صدا روی پاورپوینت ارائه می دهد. موسیقی ، صدا و جلوه های صوتی را می توان به پاورپوینت وارد کرده و متناسب با زمان ارائه تنظیم کرد. روایات صوتی همچنین می توانند ضبط و زمان بندی شوند تا مشخصات کاربر را برآورده کنند.

در این مقاله دستورالعمل های مفصلی برای افزودن کلیپ های صوتی و ضبط صدا در پاورپوینت ارائه شده است.

چند قطعه موسیقی ، صداگذاری یا جلوه های صوتی می توانند جذابیت پاورپوینت شما را بسیار بیشتر کند و کمک زیادی به سرگرم کننده تر کردن آن می کنند. آیا می خواهید موسیقی پس زمینه را به اسلایدهای پاورپوینت خود اضافه کنید یا قطعه ای از آهنگ را در PPT وارد کنید؟

ما در اینجا نحوه قرار دادن موسیقی در اسلایدهای پاورپوینت را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

 

با توجه به درخواست متعدد ، آموزش ویدویی نحوه صدا گذاری روی پاورپوینت و رفع مشکل پخش نشدن صدا در پاورپوینت را برای شما تهیه کردیم.

افزودن صدا به پاورپوینت یک فرآیند ساده است. با این حال ، اگر سعی کنید موسیقی را در اسلاید PPT وارد کنید ، ممکن است با مشکلی روبرو شوید که پس از کلیک کردن روی دکمه insert در منوی عملکرد PowerPoint Present ، نتوانستید آهنگ های بارگیری شده را پیدا کنید. به نظر می رسد که موسیقی نمی تواند با پاورپوینت سازگار باشد. چرا؟

در ادامه میخوانید:

این آموزش ها به صورت سه فیلم پنج دقیقه ای است که می توانید در ادامه ببینید.

فیلم شماره ۱ :

 

 ترجمه متن فیلم :

من می خواهم در پس زمینه اسلایدهای پاورپوینت موسیقی پخش کنم و اسلایدها را متناسب با موسیقی تنظیم کنم. بیایید این کار را با هم انجام دهیم  .  ابتدا فایل موسیقی را وارد اسلاید می کنم. با نمایش اولین اسلاید ، روی INSERT ، Audio و Audio در رایانه کلیک می کنم. من فایل موسیقی را انتخاب می کنم و روی Insert کلیک می کنم.

فایل موسیقی در وسط اسلاید قرار می گیرد. این فایل موسیقی انتخاب شده است و زبانه های ابزارهای صوتی Audio Tools در دسترس است.

برای تنظیم موسیقی ، که هم اکنون در پس زمینه پاورپوینت پخش می شود ، در برگه PLAYBACK ، من    Play in Background    را کلیک می کنم.

توجه داشته باشید که این تنظیمات را اعمال می کند:  تنظیمات Start از On Click به  Automatically سوئیچ می شود. و این سه گزینه اکنون علامت گذاری شده اند: پخش در سراسر اسلایدها (Play Across Slides) ، حلقه تا زمان توقف (Loop until Stopped) و پنهان کردن در حین نمایش(Hide During Show).

برای تکرار به موسیقی نیازی ندارم ، بنابراین علامت Loop را تا Stopped بر می دارم. در حالی که این گزینه Play in Background  را خاموش می کند ، تمام تنظیماتی که می خواهم در دسترس هستند.  حالا نمایش اسلاید Slide Show را کلیک می کنیم تا ببینیم چگونه این کار اجرا می شود . همانطور که کلیک می کنم ، در پس زمینه اسلایدهایم ، موسیقی به طور خودکار شروع می شود و به طور مداوم پخش می شود.

اکنون ، من می خواهم که اسلایدها به طور خودکار پیش بروند و زمان آن متناسب با طول موسیقی باشد. حالا زمان بندی اسلایدها را اضافه می کنم. ابتدا ببینیم طول کلیپ موسیقی چقدر است. در اسلاید ۱ ، برای دیدن نوار پخش ، به نماد موسیقی اشاره می کنم. وقتی به انتهای نوار پخش اشاره می کنم ، یک پنجره بازشو pop up کل زمان کلیپ یعنی ۱۴.۸۹ را نشان می دهد که حدود ۱۵ ثانیه است. زمان بندی اسلاید را با توجه به این موضوع تنظیم می کنم. برای تنظیم زمان بندی ، روی برگه TRANSITIONS کلیک کنید و در قسمت Advance Slide ، کادر After box را علامت بزنید. سپس ، زمانی را مشخص کنید. روی پیکان بالا کلیک می کنم تا زمان اسلاید روی ۱.۰۰ ثانیه تنظیم شود. سپس ، روی Apply To All کلیک می کنم. بنابراین ، هر اسلاید ۱ ثانیه پخش می شود و سپس جلو می رود.

اکنون ممکن است ۱ ثانیه در هر اسلاید خیلی کوتاه به نظر برسد ، اما توجه داشته باشید که اسلایدها از یک تغییر Fade نیز استفاده می کنند و انتقال به کل زمان پخش اضافه می شود. برای آخرین اسلاید ، من قصد دارم زمان بندی را افزایش دهم. روی پیکان رو به بالا تا ۴ ثانیه کلیک می کنم ، زیرا تصویر دارای انیمیشن Fade است. روی برگه ANIMATIONS ، پیش نمایش کلیک می کنم ، تا بتوانیم آن را ببینیم. من باید وقت بگذارم تا آن محو شود. اکنون زمان پخش اسلایدها باید نزدیک به ۱۵ ثانیه برای موسیقی باشد

 

چگونه صوت و موسیقی را در پاورپوینت حذف یا کوتاه کنیم؟

هنگامی که شما یک پاورپوینت کاری حاوی یک آهنگ را اجرا می کنید ، موسیقی پخش می شود تا یک اسلاید جدید بارگیری شود یا به طور پیش فرض تا انتهای پرونده ادامه یابد.

اگر اسلاید جدید آهنگ را قطع کند ، ممکن است این کار به طور ناگهانی انجام شود و مخاطب شما را مبهوت کند. اگر آهنگ تا انتها اجرا شود ، ممکن است مشتریان و مشتریان شما را از روایت یا متن ارائه شما منحرف کند. پاورپوینت گزینه سوم را ارائه می دهد: بخشی از آهنگ را برای ارائه خود انتخاب کنید ، هر صوتی را که ترجیح می دهید حذف کنید کوتاه کنید.

مرحله ۱

روی “Insert” در نوار PowerPoint کلیک کنید و “Audio” را در گروه Media کلیک کنید تا کادر گفتگوی Insert Audio باز شود.

گام ۲

به آهنگ مورد نظر جهت افزودن بروید و دوبار کلیک کنید.

مرحله ۳

روی “پخش” در نوار PowerPoint کلیک کنید و “Trim Audio” را در گروه ویرایش کلیک کنید تا کادر گفتگوی Trim Audio باز شود.

مرحله ۴

نشانگرهای سبز و قرمز جدول زمانی را به نقاطی که می خواهید آهنگ شروع و پایان یابد بکشید. برای مثال ، نشانگر سبز را به سمت “۰۰: ۰۵.۰۰۰” بکشید تا آهنگ پنج ثانیه به قطعه آغاز شود و نشانگر قرمز را به “۰۰:۳۰:۰۰” بکشید تا ۳۰ ثانیه به قطعه ختم شود. روی “تأیید” کلیک کنید.

مرحله ۵

مقادیر را در کادرهای “Fade In” و “Fade Out” در گروه Editing روبان تایپ کنید تا قسمت آهنگ شما در داخل و خارج محو شود. به عنوان مثال ، در هر یک از این جعبه ها “۲” تایپ کنید تا در دو ثانیه اول آهنگ کمرنگ شود و در دو ثانیه آخر آن محو شود.

چگونه موسیقی را در پاورپوینت محو کنیم؟

برای ارائه نرم افزاری پاورپوینت می توانید موسیقی را کم و زیاد کنید،  هنگامی که از موسیقی در نمایش اسلایدهای PowerPoint برای شرکت استفاده می کنید ، می توانید صدا را در پایان اسلاید محو کنید تا از ایجاد صدا در مخاطب خود جلوگیری کند.

هرچه ارائه شما نرم و صاف باشد ، انتقال پیام برای شما راحت تر خواهد بود. به عنوان مثال ، اگر از موسیقی شاد برای پخش مجموعه ای از تصاویر از کارخانه خود استفاده می کنید ، می توانید به تدریج موسیقی را محو کرده و از قسمت قبلی ارائه ، به اسلاید های بعدی انتقال نرم تری داشته باشید. محو کردن موسیقی در پایان اسلاید ها بسیار مهم و مفید است ، زمانی که نمی خواهید صدا به طور ناگهانی متوقف شود.

 

مرحله ۱

پاورپوینت را راه اندازی کنید و نمایش اسلایدی را که حاوی موسیقی است که می خواهید محو شود باز کنید.

گام ۲

برای انتخاب آن ، روی نماد صوتی یک فایل موسیقی در اسلاید کلیک کنید.

مرحله ۳

از فهرست PowerPoint روی «ابزارهای صوتی» کلیک کنید و سپس روی «پخش» کلیک کنید.

مرحله ۴

در کادر “Fade In” یک عدد را تایپ کنید تا مشخص شود چند ثانیه می خواهد موسیقی کم شود. برای مثال ، اگر می خواهید پاورپوینت موسیقی پنج ثانیه ای محو شود ، “۵” را تایپ کنید.

مرحله ۵

در کادر “Fade Out” یک عدد تایپ کنید تا تنظیم کنید چند ثانیه می خواهید برای محو شدن موسیقی استفاده کنید.

 

فیلم شماره ۲ :

 

موسیقی در نمایش اسلاید شما پخش می شود ، اما موسیقی بیش از حد طولانی است. در این ویدیو می آموزیم که چگونه با کوتاه کردن موسیقی و محو کردن آن ، اسلایدها و موسیقی با هم تمام شوند

من در پس زمینه نمایش اسلایدم موسیقی پخش می کنم ، اما کلیپ موسیقی خیلی طولانی است. اینجا پایان نمایش است. موسیقی ناگهان قطع می شود. من می خواهم کلیپ موسیقی را کوتاه کنم ، بنابراین متناسب با طول نمایش اسلاید است. اسلایدها دارای زمان بندی هستند و کل نمایش حدود ۱۵ ثانیه است. بنابراین ، من طول کلیپ را به ۱۵ ثانیه نزدیک می کنم. برای برش کلیپ ، نماد صوتی را برای نمایش برگه های AUDIO TOOLS انتخاب می کنم. سپس روی برگه PLAYBACK و Trim Audio کلیک می کنم. طول کلیپ در اینجا نشان داده شده است ، حدود ۳۷ ثانیه است. اکنون ، نوار قرمز انتهای کلیپ را نشان می دهم و آن را به سمت چپ می کشم تا از انتها بریده شود. کمی بیشتر از ۱۶ ثانیه متوقف می شوم و به مکان مناسب برای برش کلیپ گوش می دهم ، نزدیک به ۱۵. کمی پیش از پایان روی نوار پخش کلیک کرده و Play را کلیک می کنم. قبل از شروع دوباره ملودی ، وقفه ای وجود دارد. من کلیپ را نزدیکتر به آن قسمت کوتاه خواهم کرد. در کادر End Time می توانم یک عدد دقیق را تایپ کنم. بیایید ۱۵.۳۰۰ را امتحان کنیم. من دوباره روی نوار پخش کلیک می کنم و برای گوش دادن به آن روی پخش کلیک می کنم. کار خواهد کرد. روی تأیید کلیک می کنم.

حالا ، برای اینکه یک پایان طبیعی تر به کلیپ بدهید ، بگذارید یک محو شدن را اضافه کنیم. در برگه PLAYBACK ، در کنار Fade Out ، روی پیکان رو به بالا تا ۳.۰۰ ثانیه کلیک می کنم. برای شنیدن محو شدن ، من بر روی نوار پخش صدا کلیک می کنم تا پایان ، و روی Play کلیک کنید. من فکر می کنم ما خوب هستیم که برویم. برای پخش نمایش بر روی نمایش اسلاید کلیک کنیم. اسلایدها و موسیقی با هم و با کم رنگ شدن زیبا به پایان می رسد. بعدی بعدی: پخش موسیقی برای مدت زمان تعیین شده.

فیلم شماره ۳ :

شما یک نمایش اسلاید دارید که با استفاده از زمان بندی اسلاید پخش می شود و می خواهید یک کلیپ موسیقی پخش شود ، اما فقط برای یک بخش از اسلایدها است. برای کسب اطلاعات بیشتر این ویدئو را مشاهده کنید.

من یک نمایش اسلاید دارم که با استفاده از زمان بندی اسلاید پخش می شود ، و می خواهم یک کلیپ موسیقی نیز پخش شود ، اما فقط برای یک بخش از اسلایدها. موسیقی باید با اسلاید ۲ شروع شود و پس از اسلاید ۴ به پایان برسد. برای تعیین این مدت زمان برای موسیقی ، باید با تنظیمات در بخش متحرک کار کنم. نحوه کار: من فایل صوتی را در اسلاید ۲ قرار داده ام ، جایی که می خواهم موسیقی شروع شود. من کلیپ موسیقی را کوتاه کردم ، بنابراین برای اسلایدهای ۲ تا ۴ برای مدت زمان مناسب پخش می شود. ما درباره اصلاح صدا در فیلم ۲ بحث می کنیم: یک کلیپ موسیقی را برش دهید و آن را محو کنید. اکنون ، من نماد صوتی را انتخاب می کنم ، روی برگه AUDIO TOOLS PLAYBACK کلیک می کنم و تنظیمات شروع موسیقی را به صورت خودکار تغییر می دهم. همچنین برای پنهان کردن نماد صوتی ، Hide Gjatë نمایش را بررسی می کنم. بعد ، روی صفحه Animations ، Animation Pane کلیک می کنیم. در پنجره متحرک ، فایل صوتی درج شده به عنوان یک اثر پخش رسانه ای ظاهر می شود که با نماد پیکان آبی نشان داده شده است. پرونده در پنجره با نام پرونده خود ، Poeticize_10 شناسایی می شود. شروع خودکار که من برای صدا انتخاب کردم در این نماد ساعت در اینجا منعکس می شود. وقتی روی فلش رو به پایین در جلوه انتخاب شده کلیک می کنم ، می بینم که ساعت به تنظیمات Start: After Previous اشاره دارد.

بنابراین ، موسیقی پس از هر اثری که قبل از آن باشد ، به طور خودکار شروع می شود. هیچ اثر دیگری وجود ندارد ، بنابراین هنگام نمایش اسلاید ، موسیقی درست پخش می شود. در همان منو ، بعد به دنبال گزینه های Effect می گردیم و روی آن کلیک می کنیم. در اینجا مدت زمانی را برای موسیقی تعیین می کنیم. قرار است بازی از ابتدا ، ابتدای اسلاید ۲ شروع شود ، همان چیزی است که ما می خواهیم. در بخش Stop Play ، گزینه After را علامت گذاری کرده و روی پیکان رو به بالا به ۳ اسلاید کلیک می کنیم. بنابراین ، موسیقی از اسلاید ۲ ، اسلاید فعلی آغاز می شود و برای سه اسلاید – اسلایدهای ۲ ، ۳ و ۴ پخش می شود. اجازه دهید OK را کلیک کنیم. ما پیش نمایش موسیقی را دریافت می کنیم. برای پخش نمایش اسلاید ، با شروع از اسلاید ۱ ، F5 را فشار می دهم. اسلاید ۱ بدون صدا باز می شود. در اسلاید ۲ ، موسیقی شروع می شود و از طریق اسلاید ۴ پخش می شود. سپس ، بخش جدیدی را شروع می کنیم. اکنون روش ها و تنظیمات کلیدی برای استفاده ، قرار دادن یک فایل موسیقی و هماهنگی آن با اسلایدهای زمانبندی شده را می دانید. برای کسب اطلاعات بیشتر ، به خلاصه دوره مراجعه کنید و برخی دیگر را با پاورپوینت آزمایش کنید.

 

 

آموزش نحوه صداگذاری و ضبط صدا روی پاورپوینت در گوشی اندروید

 

پاورپوینت برای تبلت های اندروید،  پاورپوینت برای گوشی های اندرویدی

 

در دستگاه Android خود ، صدا یا فیلم را به یک اسلاید اضافه کنید:

  • دوربین دستگاه خود را از PowerPoint باز کنید ، فیلم ضبط کنید و آن ضبط را مستقیماً روی یک اسلاید قرار دهید.
  • یک پرونده رسانه از دستگاه خود یا از OneDrive یا Google Drive وارد کنید.

 

(به دنبال کمک ویدیویی / صوتی برای نوع دیگری از دستگاه هستید؟ به افزودن صدا یا افزودن ویدیو مراجعه کنید.)

 

قالب های پشتیبانی شده
ویدئو: .mp4 ، .mkv

صوتی: .mp3 ، .wav ، .mid / .midi

 

اگر ارائه شما افقی است ، سعی کنید هنگام ضبط ، دستگاه خود را به پهلو برگردانید. اگر یک ویدیو همانند اسلاید باشد ، اغلب بهتر به نظر می رسد و متناسب است.

صدا یا فیلم را از دستگاه یا حافظه آنلاین خود اضافه کنید

 

  • اسلایدی را که می خواهید تصویر را روی آن قرار دهید باز کنید.
  • روی نوار شناور ، به Insert بروید.
  • روی Video یا Audio ضربه بزنید و دستورالعمل ها را دنبال کنید.

 

نکته: برای ضبط صدای خود و افزودن آن به اسلاید خود از برنامه ضبط کننده صدای مورد علاقه خود در دستگاه خود برای ضبط .mp3 ، .wav یا .mid / .midi استفاده کنید و مراحل بالا را دنبال کنید تا در اسلاید خود قرار دهید.

 

 

فیلم ضبط کنید و آن را به یک اسلاید اضافه کنید

 

  • اسلایدی را که می خواهید تصویر را روی آن قرار دهید باز کنید.
  • روی نوار شناور ، به Insert بروید.
  • روی فیلم ضربه بزنید ، سپس روی دوربین ضربه بزنید.

دوربین دستگاه شما روشن است.

 

اگر این را دوست داشتید ، ممکن است دوست داشته باشید:

بهترین برنامه های ارائه برای iPhone و iPad

نحوه ارائه پاورپوینت در iPad و iPhone

بهترین برنامه های ارائه برای Android

چگونه کامپیوتر خود را با استفاده از دستگاه Android کنترل کنیم – و این برنامه رایگان است!

 

 

خوشحالیم که در حال بازدید از سایت ما هستید!

پیشنهادی : دانلود قالب رایگان پاورپوینت و گیف آماده و  تصاویر متحرک برای پاورپوینت

 

 

برای دانلود هزاران انیمیشن متحرک و گیف آماده برای پاورپوینت  به این لینک مراجعه کنید. نمونه هایی از این تصاویر متحرک و گیف آماده یا انیمیشن های متحرک را در ادامه می بینید:

.

 

 

 

.

همچنین میتوانید برای دانلود ۲۰۰ پس زمینه و والپیپر مویابل آیفون و سامسونگ و دیگر موبایل های لمسی با کیفیت بسیار عالی به این لینک مراجعه کنید. نمونه هایی از این والپیپر ها و پس زمینه های موبایل را در ادامه می بینید:

 

 

همچنین میتوانید برای دانلود ۵۰۰ پس زمینه پاورپوینت و عکس های زمینه برای بکگراند اسلاید پاورپوینت با کیفیت بسیار عالی و گیف آماده به این لینک مراجعه کنید. نمونه هایی از این پس زمینه ها و بک گراند های پاورپوینت را در ادامه می بینید:

 

.

برای دانلود قالب پاورپوینت دانش آموزی و دانلود قالب پاورپوینت پایان نامهدانشجویی و دکتری به این لینک مراجعه بفرمایید . این قالب به صورت حرفه ای تولید شده و دارای ۲۰ اسلاید با دکمه های آماده شده است.

دانلود قالب پاورپوینت آماده دانش آموزی
قالب پاورپوینت پایان نامه آماده
قالب پاورپوینت پایان نامه آماده

 

 

.

 

دیدگاهتان را بنویسید