۱۲ نکته ساده برای آموزش بهتر در کلاس های مجازی آنلاین

 

طی چند روز گذشته تعداد زیادی از مدارس و دانشگاه ها در سراسر جهان اعلام کرده اند که آنها به سمت یادگیری فقط در اینترنت می روند. صدها هزار معلم مشغول کار انتقال آنلاین آموزش حضوری خود هستند.

 

۱۲ نکته ساده برای آموزش بهتر در کلاس های مجازی آنلاین

طراحی دوره های آنلاین زمان و تلاش قابل توجهی را می طلبد. در حال حاضر ، ما به فرمول ساده تری نیاز داریم. در اینجا ۱۲ نکته سریع برای بهتر کردن آموزش آنلاین ، از یک متخصص در یادگیری آنلاین آورده ایم.

۱- سخنرانی های خود را ضبط کنید

 

اگر دانشجویان روحیه خوبی ندارند و یا با دسترسی محدود به اینترنت دست و پنجه نرم می کنند ، سخنرانی آنلاین شما را از دست می دهند. در عوض فیلم ضبط کنید و برای دانش آموزان خود ارسال کنید تا آنها بتوانند در زمان مناسب و با کیفیت فیلم ها را تماشا کنند.

 

۲- چهره خود را نشان دهید

 

تحقیقات نشان داده است که فیلم های سخنرانی که چهره مربیان را نشان می دهد تاثیر فوق العاده ای دارند. اسلایدهای آموزشی خود را با ویدئویی از خود جذاب تر و تاثیر گذارتر کنید.

۳- فیلم ها را کوتاه نگه دارید

 

فیلم های طولانی تر از ۱۵ دقیق می توانند باعث بارگیری کند و حواس پرتی دانش آموزان و دانشجویان شوند. اگر مطالب زیادی برای گفتن دارید ، دو یا سه فیلم کوتاه ضبط کنید.

 

۴- اسلایدها را تست کنید

 

قبل از فیلم برداری از سخنرانی ها ، حتما اسلایدها را روی تلفن هوشمند امتحان کنید تا همه متن در صفحه های کوچک قابل خواندن باشد. اندازه قلم ، رنگ ، طرح الگو و نسبت صفحه نمایش را می توان دوباره بررسی کرد.

 

 

۵- از منابع موجود استفاده کنید

 

از شما انتظار نمی رود که شما به تنهایی ویدئوهای با کیفیت بالا در یک ترم تولید کنید. می توانید از منابع موجود در اینترنت استفاده کنید و پیوندها و لینک های قابل کلیک را برای دانشجویان فراهم کنید. استفاده از منابع آزاد به جلوگیری از مشکلات دسترسی دانشجویان کمک می کند. اگر هیچ یک از منابع پیشنهادی شما در دسترس نباشد ، ایمیل های زیادی از دانشجویان  دریافت خواهید کرد و در نهایت تمام وقت خود را برای عیب یابی هدر خواهید داد. صرف چند دقیقه اضافی با دقت در جستجوی مطالب  ، بعداً شما را دچار سردرد می کند.

۶- دستورالعمل های خاصی را بدهید

 

وقتی فیلم های آنلاین را با مدت زمان بیش از ۱۵ دقیقه پیشنهاد می کنید ، دانش آموزان از تماشا منصرف می شوند. در عوض ، بخشهای دقیقی از فیلم ها را پیشنهاد دهید (به عنوان مثال تماشای فیلم از دقیقه ۱۳:۳۵ تا دقیقه  ۱۶:۲۸) زیرا این امر حتی می تواند دانش آموزان را کنجکاوتر کند. وقتی بیش از دو منبع تهیه کردید ، آنها را به ترتیبی که می خواهید دانش آموزان به آنها نزدیک کنند ، شماره گزاری کنید. شماره گذاری ساده ، بر اساس میزان دشواری یا اهمیت هر مورد از منابع ، می تواند برای دانشجویان شما بسیار کمک کند.

 

۷- انتظارات منطقی تعیین کنید

 

هنگام ایجاد آزمونها ، باید اطمینان حاصل کنید که کلیه سوالات با مراجعه به منابع آموزشی پاسخ داده می شوند. وقتی از دانشجویان می خواهید خلاصه ای از فیلم های سخنرانی را بنویسند ، باید به صراحت بگویید که این یک گزارش جدی نیست. انجام این کار به عنوان یک تکلیف اجباری اما یک کار کم خطر ، بهترین نتیجه و پاسخ را از دانش آموزان ایجاد می کند. مجموعه ای از ۱۲ سوال مسابقه یا حدود ۲۵۰ کلمه برای جذب دانش آموزان به مدت ۳۰ دقیقه کافی خواهد بود.

 

۸- برای سنجش میزان حضور و غیاب از بررسی خودکار استفاده کنید

 

اگر به دانش آموزان بگویید که میزان حضور آنها با شرکت در یک مسابقه سنجیده می شود ، این باعث افزایش فعالیت آنها می شود. با این وجود وقت کافی برای بررسی همه آنها نخواهید داشت ، بنابراین از ویژگی های بررسی و درجه بندی خودکار در سیستم های مدیریت یادگیری استفاده کنید.

 

۹- با دقت از ارتباطات گروهی استفاده کنید

 

ارتباطات گروهی نباید برای آموزش مستقیم استفاده شود. در عوض ، “ساعت اداری مجازی”  تنظیم کنید. کافی است در زمان تعیین شده وارد سیستم شوید و منتظر دانشجویان باشید. تمرکز خود را بر ارائه پشتیبانی اجتماعی بگذارید و در صورت نیاز به رسیدگی سریع به مواردی ، بررسی کنید. این می تواند یک روش عالی برای جمع آوری بازخورد دانش آموزان در مورد آموزش آنلاین شما نیز باشد. جلسات را اختیاری قرار دهید و آرام باشید. هنگام حضور هیچ کس نیازی به ناامید شدن نیست: دانش آموزان هنوز هم از دانستن این گزینه خوشحال هستند.

۱۰- اجازه دهید دانش آموزان کنترل خود را در دست بگیرند

 

می توانید فضای گروهی آنلاین را برای گروه های کوچکی از دانش آموزان تنظیم کنید و از آنها بخواهید قبل از ارسال مستقیم ایمیل به شما ، با یکدیگر مشورت کنند. می توانید چند سوال برای کمک به دانش آموزان برای شکستن یخ و شروع مکالمه ارسال کنید. دانش آموزان را به استفاده از ابزارهای ارتباطی که ترجیح می دهند تشویق کنید. بعضی از گروه ها به خوبی کلیک می کنند و برخی دیگر کلیک نمی کنند ، اما این نکته کوچک می تواند دانش آموزان احساس کار گروهی و همکاری اجتماعی کنند و از ترافیک ایمیل های ورودی شما بکاهد.

 

۱۱- احساسات خود را پنهان نکنید

 

بشاش بودن معلمان آنلاین یک استراتژی عالی آموزشی است. به دانش آموزان خود بگویید که اولین بار است که به صورت آنلاین تدریس می کنید و هنگام تدریس در حال یادگیری هستید. صریحاً از آنها بخواهید که به شما کمک کنند ، به آنها اطمینان دهید که تمام تلاش خود را برای حمایت از یادگیری آنها نیز به کار خواهید گرفت. آنها از آنجا که احساسات مشابهی دارند دلسوز خواهند بود و شما برای موفقیت آماده خواهید شد.

۱۲- تکرار کنید

 

دانشجویان آنلاین تغییرات مکرر در سبک یادگیری خود را دوست ندارند. آنها از تکرار همان ساختار و فعالیتها خوشحال هستند. هنگامی که سبک تدریس را برای خود یافتید ، هر هفته تکرار کنید تا زمانی که به کلاس خود برگردید ، احساس راحتی کنید.

 

 

امیدواریم این مقاله بتواند به شما کمک کند تا اسلایدهایی با موسیقی زیبایی بسازید.

اگر از این مقاله راضی بودید به این مقاله نمره دهید و یا به صفحات دیگر این سایت نیز سر بزنید.

 

اگر این را دوست داشتید ، ممکن است دوست داشته باشید:

بهترین برنامه های ارائه برای iPhone و iPad

نحوه ارائه پاورپوینت در iPad و iPhone

بهترین برنامه های ارائه برای Android

چگونه کامپیوتر خود را با استفاده از دستگاه Android کنترل کنیم – و این برنامه رایگان است!

 

 

خوشحالیم که در حال بازدید از سایت ما هستید!

افزایش قیمت‌ها و آخرین فرصت بزرگ!

مدتهاست که قیمت‌ محصولات وب سایت ما ثابت بوده است و افزایش قیمت نداشته‌‌ایم. با توجه به تورم موجود ، از ابتدای آبان ماه ۱۳۹۹ قیمت کلیه محصولات این سایت افزایش پیدا خواهد کرد.

اما یک پیشنهاد ویژه برای شما فقط تا ۳۰ مهر ماه!

برای آخرین بار می‌توانید کلیه محصولات را با قیمت‌های قبلی، آن هم در یک فروش ویژه بزرگ (۳۰ تا ۵۰ درصد تخفیف) تهیه کنید. این زمان را از دست ندهید!!!

فروش ویژه بزرگ با تخفیف های ۳۰ تا ۵۰ درصد!

برای استفاده از این تخفیف ها، از کد تخفیف mehr  استفاده کنید. این کد تخفیف فقط یک بار برای هر کاربر قابل استفاده است.

 

پیشنهادی : دانلود قالب رایگان پاورپوینت و گیف آماده

پیشنهادی : دانلود قالب رایگان پاورپوینت و گیف آماده

 

در ادامه می توانید برخی از حدمات سایت ما را ببینید:

 

برای دانلود هزاران انیمیشن متحرک و گیف آماده برای پاورپوینت  به این لینک مراجعه کنید. نمونه هایی از این تصاویر متحرک و گیف آماده یا انیمیشن های متحرک را در ادامه می بینید:

.

 

 

 

.

همچنین میتوانید برای دانلود ۲۰۰ پس زمینه و والپیپر مویابل آیفون و سامسونگ و دیگر موبایل های لمسی با کیفیت بسیار عالی به این لینک مراجعه کنید. نمونه هایی از این والپیپر ها و پس زمینه های موبایل را در ادامه می بینید:

 

 

همچنین میتوانید برای دانلود ۵۰۰ پس زمینه پاورپوینت و عکس های زمینه برای بکگراند اسلاید پاورپوینت با کیفیت بسیار عالی و گیف آماده به این لینک مراجعه کنید. نمونه هایی از این پس زمینه ها و بک گراند های پاورپوینت را در ادامه می بینید:

 

.

برای دانلود قالب پاورپوینت دانش آموزی و دانلود قالب پاورپوینت پایان نامهدانشجویی و دکتری به این لینک مراجعه بفرمایید . این قالب به صورت حرفه ای تولید شده و دارای ۲۰ اسلاید با دکمه های آماده شده است.

دانلود قالب پاورپوینت آماده دانش آموزی
قالب پاورپوینت پایان نامه آماده
قالب پاورپوینت پایان نامه آماده

 

 

.

 

دانلود قالب پاورپوینت
دانلود قالب پاورپوینت رایگان

 

دیدگاهتان را بنویسید